Start arrow Artykuły arrow Urząd Gminy arrow Powiatowe Zawody Sportowo - Pożarnicze w Bądkowie
Powiatowe Zawody Sportowo - Pożarnicze w Bądkowie PDF Drukuj
wtorek, 29 maj 2018
   W dniu 27.05.2018r. na stadionie sportowym w Bądkowie odbyły się Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze, których organizatorem był Zarząd Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Aleksandrowie Kujawskim oraz Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Aleksandrowie Kujawskim. Gospodarzem imprezy była Gmina Bądkowo.
   W zawodach wzięły udział trzy drużyny młodzieżowe: jedna z OSP Sędzin oraz dwie drużyny startujące gościnnie w zawodach z odległej Woli Wapowskiej; trzy kobiece drużyny reprezentujące OSP Kujawka, OSP Żabieniec, OSP Straszewo oraz cztery drużyny męskie reprezentujące OSP Wysocin, OSP Żabieniec, OSP Kujawka, OSP Straszewo. Tradycyjnie druhowie przybyli na stadion w szyku kolumny defiladowej prowadzonej przez komendanta gminnego dh Krzysztofa Biernackiego przy akompaniamencie Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Bądkowa. Ceremonię otwarcia zawodów rozpoczęto od złożenia meldunku Prezesowi Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP dh Piotrowi Marciniakowi. Po dokonaniu przeglądu jednostek oraz powitaniu strażaków, orkiestra odegrała hymn strażacki „Rycerze Floriana”.
   Zawody zostały przeprowadzone w dwóch konkurencjach: bieg sztafetowy 7x50 m z przeszkodami oraz ćwiczenie bojowe tzw. „bojówka”. Dodatkowo pokazowo przeprowadzona została  konkurencja oceniana indywidualnie tj. musztra.
   W skład komisji sędziowskiej wchodzili funkcjonariusze Komendy Powiatowej PSP w Aleksandrowie Kujawskim. Sędzią głównym zawodów był bryg. Andrzej Mucha.
Decyzją komisji sędziowskiej pierwsze miejsce w indywidualnej konkurencji musztra zajęła w grupie „C” (kobiety) drużyna z OSP Kujawka oraz w kategorii „A” (mężczyźni) ex aequo drużyna z OSP Żabieniec i OSP Kujawka.
   W sztafecie klasyfikacja w grupie „C” wyglądała następująco: pierwsze miejsce OSP Kujawka, drugie OSP Żabieniec, trzecie OSP Straszewo, natomiast w kategorii „A” pierwsze miejsce OSP Straszewo, drugie OSP Wysocin, trzecie OSP Kujawka. W konkurencji ćwiczenie bojowe w grupie „C’ pierwsze miejsce OSP Żabieniec, drugie OSP Kujawka, trzecie OSP Straszewo, w grupie „A” OSP Straszewo, OSP Wysocin, OSP Kujawka. W klasyfikacji generalnej w grupie „C” pierwsze miejsce zajęła żeńska drużyna z OSP Żabieniec, drugie OSP Kujawka, trzecie OSP Straszewo. W grupie „A” pierwsze miejsce zajęła drużyna męska z OSP Straszewo, drugie z OSP Wysocin, trzecie z OSP Kujawka.
   Na zakończenie zawodów drużynom, które zajęły miejsca na podium w grupie „A” oraz z grupy „C”, a także młodzieżowym drużynom pożarniczym zostały wręczone pamiątkowe puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Wręczenia nagród dokonał dh Piotr Marciniak - Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Aleksandrowie Kujawskim, st. bryg. Rafał Wesołek - Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Aleksandrowie Kujawskim oraz Ryszard Stępkowski – Wójt Gminy Bądkowo.
   Rozgrywanie zawodów sportowo-pożarniczych ma na celu sprawdzenie przygotowania kondycyjnego oraz zaangażowania druhów OSP z poszczególnych jednostek, co przekłada się także na skuteczność sprawnego prowadzenia działań ratowniczo-gaśniczych. Zawody pożarnicze, to nie tylko sportowa rywalizacja i dobra zabawa strażaków uczestniczących w zawodach, ale przede wszystkim okazja do prezentacji swoich umiejętności widzom, którzy dzięki sprzyjającej pogodzie licznie przybyli na stadion. Na wszystkich czekała pyszna darmowa grochówka przygotowana przez druhów z OSP Straszewo oraz kiełbaski z grilla przygotowane przez OSP Łowiczek. Kierujemy szczególne słowa podziękowania dla wszystkich druhen i druhów zaangażowanych w profesjonalne przygotowanie zawodów.
   Wszystkim druhnom i druhom startującym w tegorocznych zawodach gratulujemy osiągniętych wyników i dziękujemy za wspaniałe współzawodnictwo i dostarczone emocje. A.P.
Ostatnia aktualizacja ( wtorek, 29 maj 2018 )
< Poprzedni   Następny >
Imieniny
18 Lutego 2019
Poniedziałek
Imieniny obchodzą:
Albert, Alberta,
Albertyna, Fryda,
Konstancja,
Krystiana, Maksym,
Sawa, Sylwan,
Sylwana, Symeon,
Więcesława, Zuzanna,
Zula
Do końca roku zostało 317 dni.
Sonda
Z internetu najczęściej korzystam w:
  
Statystyka
Użytkownicy: 2
Newsy: 1195
Odnośniki: 101
odwiedzających: 4752337
Gościmy
Aktualnie jest 179 gości online