Start arrow Artykuły arrow Urząd Gminy arrow 200 lat niech żyje nam !!!
200 lat niech żyje nam !!! PDF Drukuj
piątek, 02 marzec 2018
     Mieszkanka naszej gminy Pani Natalia Wiśniewska rod. Kobusińska córka Franciszka i Marianny urodziła się 100 lat temu w dniu 1 marca 1918 roku o godzinie 7.00 rano w Bielach. Dzieciństwo Pani Natalii przypadło na okres wyzwolonej Polski, a w dniu wybuchu II wojny światowej miała 21 lat - świat zawalił się w najlepszym momencie życia, kiedy wszystko było najpiękniejsze. W dniu 2 września 1948 roku zawarła związek małżeński z Kazimierzem Wiśniewskim. Przez całe życie wraz z mężem ciężko pracowali, zajmowali się prowadzeniem gospodarstwa rolnego, z którego się utrzymywali. Dostojna jubilatka wychowała jedną córkę, doczekała się dwójki wnucząt i trójki prawnucząt. W 1986 roku po trzydziestu ośmiu latach małżeństwa została wdową. Od ponad dwudziestu lat mieszka w Bądkowie z rodziną, która się nią troskliwie opiekuje. W dniu 1 marca 2018 roku Wójt Gminy Bądkowo Ryszard Stępkowski wraz z Przewodniczącym Rady Gminy Dariuszem Skierkowskim oraz Kierownikiem USC Elżbietą Ruskowską i Z-cą Kierownika USC Marleną Skowrońską w imieniu władz samorządowych oraz pracowników urzędu przekazał Jubilatce gratulacje i życzenia zdrowia i wszelkiej pomyślności na kolejne lata. Wręczono także kwiaty, okolicznościowy dyplom oraz symboliczny podarunek. Panią Natalię odwiedzili również przedstawiciele Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Aleksandrowie Kujawskim: Kierownik Placówki Terenowej Emilia Michalak i Starszy inspektor ubezpieczeń Kamila Pietrzak. Setne urodziny to piękny wiek wypełniony codziennymi radościami i  troskami, ale także pracą i poświęceniem dla dobra bliskich. To właśnie praca, pogodne usposobienie, aktywność i opieka osób najbliższych jest receptą na długowieczność.
M.S.
Ostatnia aktualizacja ( poniedziałek, 05 marzec 2018 )
< Poprzedni   Następny >
Imieniny
15 Grudnia 2018
Sobota
Imieniny obchodzą:
Celina, Fortunata,
Ignacy, Iga,
Ignacja, Żegota,
Krystiana, Nina,
Walerian, Waleriana,
Wolimir
Do końca roku zostało 17 dni.
Sonda
Z internetu najczęściej korzystam w:
  
Statystyka
Użytkownicy: 2
Newsy: 1170
Odnośniki: 101
odwiedzających: 4507503
Gościmy
Aktualnie jest 146 gości online