Start arrow Gminny Ośrodek Kultury arrow Dwa tygodnie ferii minęły w mgnieniu oka
Dwa tygodnie ferii minęły w mgnieniu oka PDF Drukuj
poniedziałek, 08 luty 2016
     Dwa tygodnie zimowej laby minęły w mgnieniu oka. Jak co roku GOK zaprosił dzieci na zorganizowane zajęcia w okresie ferii. Program zawierał różnorodne propozycje w myśl zasady „dla każdego coś ciekawego”. Były więc zajęcia intelektualne, zabawy z muzyką, rozgrywki drużynowe, spacer do parku i zabawy na śniegu, zajęcia plastyczne,anualne,sprawnościowo-zręcznościowe z różnymi akcesoriami. Nie zabrakło zabaw z piłką, hula hopem, śpiewu przy mikrofonie, tańców oraz gry w „zbijanego”. Dzieci wykonywały ozdoby z makaronu dla mam i babć oraz piękne laurki z okazji Dnia Babci i Dziadka. W formie pogadanek poruszane były tematy dotyczące bezpieczeństwa zimą, prawidłowego odżywiania się. We wspólnej rozmowie, przeplatanej podawaniem przykładów  z obserwacji i sytuacji wyjaśniano pojęcia: stres, przemoc, agresja, profilaktyka. 
    Z wielką radością uczestnicy zajęć brali udział w zorganizowanych wyjazdach: do Muzeum Piernika w Toruniu, gdzie własnoręcznie przygotowywali pierniki, które po upieczeniu i ozdobieniu zabierali do domu, do Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej na warsztaty, gdzie ku ogólnemu zaskoczeniu wzięli udział w nagraniu telewizyjnym TV Toruń oraz do Sali zabaw „Kubuś” we Włocławku. Każdemu wyjazdowi towarzyszyły odwiedziny w Mc Donald’s  i KFC.  Podczas ferii odbył się przebierany balik karnawałowy dla wszystkich chętnych dzieci.  Urozmaiceniem zajęć były też  „ Ptasie Warsztaty” podczas których osoba prowadząca przekazała wiele ciekawych informacji dotyczących ptaków, a w szczególności dokarmiania ich w czasie zimy.
    Z uśmiechniętych, zadowolonych buź dzieci można wnioskować, że zajęcia  sprawiły im wiele radości.(EM)

Ostatnia aktualizacja ( poniedziałek, 08 luty 2016 )
< Poprzedni   Następny >
Imieniny
19 Stycznia 2019
Sobota
Imieniny obchodzą:
Andrzej, Bernard,
Erwin, Erwina,
Eufemia, Henryk,
Kanut, Mariusz,
Marta, Matylda,
Mechtylda, Pia,
Racimir, Sara
Do końca roku zostało 347 dni.
Sonda
Z internetu najczęściej korzystam w:
  
Statystyka
Użytkownicy: 2
Newsy: 1184
Odnośniki: 101
odwiedzających: 4635715
Gościmy
Aktualnie jest 224 gości online