Start arrow Gminny Ośrodek Kultury
Gminny Ośrodek Kultury
Wyborco! Sprawdź, czy jesteś w rejestrze wyborców! PDF Drukuj
wtorek, 16 styczeń 2018
    Przeprowadzałeś się lub wyjeżdżałeś z Polski? Wyjechałeś ze swojej miejscowości na studia lub do pracy?  Zmieniałeś adres zamieszkania albo zameldowania?  Upewnij się, że jesteś wpisany do rejestru wyborców tam, gdzie teraz mieszkasz!
    Jeśli Twojego nazwiska nie ma w rejestrze wyborców, to nie będziesz mógł głosować w nadchodzących wyborach samorządowych.  Rejestr wyborców to lista osób z prawem do głosowania w danej gminie.  
Jeżeli masz stałe zameldowanie, to znaczy, że Twoje nazwisko jest w rejestrze wyborcóww gminie, w której jesteś zameldowany. Będziesz mógł oddać głos.
    Jeśli jednak jesteś zameldowany na pobyt czasowy, albo w ogóle nie masz meldunku, to nie ma Cię w rejestrze wyborców i nie będziesz mógł głosować w wyborach.
    Co masz zrobić?
    Złóż wniosek o wpisanie do rejestru wyborców w gminie, w której mieszkasz.
Sprawdź już dziś w swoim urzędzie gminy czy jesteś w rejestrze wyborców!
    Więcej informacji na stronie www.pkw.gov.pl oraz na kanałach Państwowej Komisji Wyborczej i Krajowego Biura Wyborczego w serwisach społecznościowych.
 
Ostatnia aktualizacja ( wtorek, 16 styczeń 2018 )
26 FINAŁ WOŚP W BĄDKOWIE PDF Drukuj
wtorek, 16 styczeń 2018
     Z ogromną przyjemnością informujemy, że podczas 26 Finału WOŚP w Bądkowie zebrano kwotę 11.399,69 zł. Dziękujemy wszystkim osobom, które przyczyniły się do uświetnienia naszego koncertu: artystom występującym na scenie, ofiarodawcom przedmiotów i usług  przeznaczonych do licytacji i loterii, Paniom z KGW z gminy Bądkowo, wójtowi oraz Radzie Gminy Bądkowo, jak również wszystkim wolontariuszom. Szczególne podziękowania kierujemy do mieszkańców gminy, którzy przybyli na koncert, za poświęcony czas, uwagę i hojność. DZIĘKUJEMY !
Ostatnia aktualizacja ( wtorek, 16 styczeń 2018 )
26 FINAŁ WOŚP W BĄDKOWIE PDF Drukuj
środa, 10 styczeń 2018
Nowy wóz strażacki dla druhów z Łowiczka PDF Drukuj
poniedziałek, 08 styczeń 2018
     Ochotnicza Straż Pożarna w Łowiczku wzbogaciła się o nowy lekki wóz bojowy, który zastąpił wysłużonego Żuka. Obecnie na wyposażeniu jednostki jest samochód specjalny Mitsubishi Canter. Pojazd posiada wyciągarkę oraz kompletne, podstawowe oprzyrządowanie niezbędne do uczestnictwa w akcjach gaśniczych. Samochód jest w bardzo dobrym stanie technicznym, który wynika min. ze stosunkowo młodego rocznika (jak na pojazd specjalny) oraz niewielkiej eksploatacji w latach wcześniejszych. Dzięki temu można mieć nadzieję na jego długie bezawaryjne użytkowanie. Zakup został poprzedzony szerokim rozeznaniem rynku w segmencie używanych pojazdów gaśniczych oraz konsultacjami z doświadczonymi mechanikami. Kryteriami wyboru były: potrzeby jednostki, możliwości garażowania pojazdu oraz oczywiście cena. Biorąc te wszystkie czynniki uważamy, że dokonany zakup był optymalnym wyborem. Koszt pojazdu zamknął się w kwocie 35.000,00 zł.
     Jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych na terenie naszej gminy są najprężniej działającymi obok KGW zrzeszeniami. Obok funkcji, reprezentacyjnej czy rekreacyjnej spełniają również bardzo ważne zadanie ochrony mienia, a czasem nawet życia naszych mieszkańców. Biorą udział w akcjach, gaśniczych, przy lokalnych podtopieniach, usuwaniu połamanych drzew przy drogach i likwidacji wielu innych zagrożeń, dlatego Gmina Bądkowo na miarę swoich możliwości finansowych stara się sukcesywnie wyposażać poszczególne jednostki w niezbędny do tych działań sprzęt. JM        
Ostatnia aktualizacja ( poniedziałek, 08 styczeń 2018 )
Budżet na 2018 rok uchwalony jednogłośnie PDF Drukuj
środa, 03 styczeń 2018
    W dniu 28 grudnia odbyła się sesja Rady Gminy Bądkowo na której, co jest warte podkreślenia, w sposób jednogłośny została przyjęta Uchwała Nr XXIV-145/2017 w sprawie uchwalenia budżetu Gminy Bądkowo na rok 2018.
    Jest to jeden z najważniejszych, jeśli nie najważniejszy, akt prawny podejmowany corocznie przez Radę Gminy, regulujący dochody i wydatki gminy, stanowiący swego rodzaju krótkoterminową strategię rozwoju dla jednostki samorządowej.
    Planowane wydatki budżetu gminy w 2018 roku wyniosą 20.738.930,13 zł. w tym na wydatki inwestycyjne przeznaczono 5.490.863,93 zł. Najwięcej środków inwestycyjnych zostanie przeznaczonych na infrastrukturę drogową. Zakłada się budowę blisko 10 km nowych dróg gminnych o nawierzchni asfaltowej za kwotę 4.000.000,00zł. Ponadto Gmina będzie partycypowała w kosztach przebudowy dróg powiatowych w wysokości blisko 168.000,00zł. Została również przeznaczona kwota 100.000,00zł na dofinansowanie opracowania dokumentacji projektowej przebudowy drogi wojewódzkiej Nr 301, biegnącej przez teren naszej gminy z naciskiem na odcinek stanowiący ulicę Wojska Polskiego w Bądkowie, który to odcinek wymaga gruntownej modernizacji. Dotyczy to zarówno samej jezdni jak i chodników będących w bardzo złym stanie. Koniecznym było również wygospodarowanie środków finansowych na bieżące remonty dróg ze szczególnym uwzględnieniem ulic Ogrodowej, Piekarskiej i Słowackiego w Bądkowie. Ogółem na bieżące remonty dróg została przeznaczona kwota w wysokości 400.000,00zł . Na realizację funduszu sołeckich Gmina wyodrębniła kwotę blisko 350.000,00zł.
    Mimo wciąż dużych potrzeb w zakresie infrastruktury drogowej, w pracach nad budżetem dołożono wszelkich starań aby wygospodarować środki na inne inwestycje. Planowana jest budowa nowoczesnego targowiska gminnego w miejscu obecnego „placu towarowego” w Bądkowie. Obiekt będzie posiadał zadaszoną wiatę handlową, sanitariaty, oraz nową nawierzchnię (415.122,26zł), inwestycja realizowana będzie przy współudziale środków Unijnych w kwocie 235.000,00zł. Przewidywana jest termomodernizacja, wymiana poszycia dachowego na nie wyremontowanej jeszcze części szkoły podstawowej, która w obecnym stanie bardzo odbiega od całości kompleksu oraz utwardzenie terenu (280.000,00zł). Podjęte zostaną prace dotyczące remontu budynku mienia komunalnego w Bądkowie przy ul. Wojska Polskiego dawna lecznica dla zwierząt, gdzie znajdują się mieszkania komunalne oraz gabinet weterynaryjny (200.000,00zł) Sukcesywnie modernizowane będzie oświetlenie uliczne min poprzez zwiększenie ilości punktów oświetleniowych (28.000,00zł). Zabezpieczono kwotę 150.000,00zł na modernizację gminnej oczyszczalni ścieków w Kujawce. Planowana jest budowa zatoczki na drodze wojewódzkiej Nr 252 w miejscowości Słupy Małe w celu usytuowania dodatkowego miejsca postojowego dla transportu zbiorowego (13.000,00zł) Z udziałem środków z funduszu sołeckiego wykonany zostanie parking przy cmentarzu parafialnym w Łowiczku.
    Całość Uchwały Budżetowej dostępna będzie w najbliższym czasie do wglądu na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Gminy Bądkowo.
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 51 - 59 z 536
Imieniny
24 Maja 2018
Czwartek
Imieniny obchodzą:
Cieszysława, Estera,
Jan, Joanna, Maria,
Mokij, Wincenty,
Zuzanna, Zula
Do końca roku zostało 222 dni.
Sonda
Z internetu najczęściej korzystam w:
  
Statystyka
Użytkownicy: 2
Newsy: 1082
Odnośniki: 101
odwiedzających: 3871551
Gościmy
Aktualnie jest 150 gości online