Start arrow Artykuły
Artykuły
O G Ł O S Z E N I E PDF Drukuj
środa, 06 czerwiec 2018
O G Ł O S Z E N I E

W związku z realizacją inwestycji przebudowy targowiska gminnego w dniach  08 – 09 czerwca plac targowy będzie ZAMKNIĘTY.

Zamknięcie placu jest podyktowane koniecznością wykonania prac polegających na wylaniu nowej nawierzchni bitumicznej (asfaltowej).

W dniu 9 czerwca (sobota) dop
uszcza się prowadzenie handlu na parkingu przy Urzędzie Gminy. W tym dniu nie będzie pobierana opłata targowa.

 Za utrudnienia przepraszamy.  
Ostatnia aktualizacja ( środa, 06 czerwiec 2018 )
Nabór do Hufca Pracy we Włocławku PDF Drukuj
wtorek, 05 czerwiec 2018
   Hufiec Pracy 2 – 5 we Włocławku ogłasza nabór w roku szkolnym 2018/2019 do następujących form kształcenia:
  • 7 i 8 klas Szkoły Podstawowej z Oddziałem Przysposabiającym do Pracy,
  • Gimnazjum z Oddziałem Przysposabiającym do Pracy – uzupełnienie do 3 klasy Gimnazjum,
  • Szkoły Branżowej I stopnia,
  • Rzemieślniczej Nauki Zawodu.
Kontakt:
2 – 5 HUFIEC PRACY
ul. Okrzei 5, 87-800 Włocławek
tel. 54 231-45-42, e-mail:
Ostatnia aktualizacja ( wtorek, 05 czerwiec 2018 )
Dzień Matki PDF Drukuj
piątek, 01 czerwiec 2018
     W dniu 26 maja Gminny Ośrodek Kultury zaprosił mamy z gminy Bądkowo na spotkanie z okazji Ich święta. Dzieci z kółka teatralnego „Pajacyk” w humorystyczny sposób przedstawiły scenki z życia  mam oraz ich pociech, począwszy od wieku niemowlęcego, po dorosłość. Przybyłym na spotkanie gościom zaprezentował się także zespół „Czerwone Róże”. Organizator zapewnił także słodki poczęstunek. Dla dzieci zaś, z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka, równocześnie, na stadionie sportowym przygotowano atrakcje w postaci dmuchawców oraz akademii rowerowej, które sprawiły najmłodszym wiele frajdy. Pogoda dopisała, dzieci zadowolone, mamy wzruszone. Cóż więcej można chcieć? GOK
Ostatnia aktualizacja ( piątek, 01 czerwiec 2018 )
Powiatowe Zawody Sportowo - Pożarnicze w Bądkowie PDF Drukuj
wtorek, 29 maj 2018
   W dniu 27.05.2018r. na stadionie sportowym w Bądkowie odbyły się Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze, których organizatorem był Zarząd Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Aleksandrowie Kujawskim oraz Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Aleksandrowie Kujawskim. Gospodarzem imprezy była Gmina Bądkowo.
   W zawodach wzięły udział trzy drużyny młodzieżowe: jedna z OSP Sędzin oraz dwie drużyny startujące gościnnie w zawodach z odległej Woli Wapowskiej; trzy kobiece drużyny reprezentujące OSP Kujawka, OSP Żabieniec, OSP Straszewo oraz cztery drużyny męskie reprezentujące OSP Wysocin, OSP Żabieniec, OSP Kujawka, OSP Straszewo. Tradycyjnie druhowie przybyli na stadion w szyku kolumny defiladowej prowadzonej przez komendanta gminnego dh Krzysztofa Biernackiego przy akompaniamencie Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Bądkowa. Ceremonię otwarcia zawodów rozpoczęto od złożenia meldunku Prezesowi Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP dh Piotrowi Marciniakowi. Po dokonaniu przeglądu jednostek oraz powitaniu strażaków, orkiestra odegrała hymn strażacki „Rycerze Floriana”.
   Zawody zostały przeprowadzone w dwóch konkurencjach: bieg sztafetowy 7x50 m z przeszkodami oraz ćwiczenie bojowe tzw. „bojówka”. Dodatkowo pokazowo przeprowadzona została  konkurencja oceniana indywidualnie tj. musztra.
   W skład komisji sędziowskiej wchodzili funkcjonariusze Komendy Powiatowej PSP w Aleksandrowie Kujawskim. Sędzią głównym zawodów był bryg. Andrzej Mucha.
Decyzją komisji sędziowskiej pierwsze miejsce w indywidualnej konkurencji musztra zajęła w grupie „C” (kobiety) drużyna z OSP Kujawka oraz w kategorii „A” (mężczyźni) ex aequo drużyna z OSP Żabieniec i OSP Kujawka.
   W sztafecie klasyfikacja w grupie „C” wyglądała następująco: pierwsze miejsce OSP Kujawka, drugie OSP Żabieniec, trzecie OSP Straszewo, natomiast w kategorii „A” pierwsze miejsce OSP Straszewo, drugie OSP Wysocin, trzecie OSP Kujawka. W konkurencji ćwiczenie bojowe w grupie „C’ pierwsze miejsce OSP Żabieniec, drugie OSP Kujawka, trzecie OSP Straszewo, w grupie „A” OSP Straszewo, OSP Wysocin, OSP Kujawka. W klasyfikacji generalnej w grupie „C” pierwsze miejsce zajęła żeńska drużyna z OSP Żabieniec, drugie OSP Kujawka, trzecie OSP Straszewo. W grupie „A” pierwsze miejsce zajęła drużyna męska z OSP Straszewo, drugie z OSP Wysocin, trzecie z OSP Kujawka.
   Na zakończenie zawodów drużynom, które zajęły miejsca na podium w grupie „A” oraz z grupy „C”, a także młodzieżowym drużynom pożarniczym zostały wręczone pamiątkowe puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Wręczenia nagród dokonał dh Piotr Marciniak - Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Aleksandrowie Kujawskim, st. bryg. Rafał Wesołek - Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Aleksandrowie Kujawskim oraz Ryszard Stępkowski – Wójt Gminy Bądkowo.
   Rozgrywanie zawodów sportowo-pożarniczych ma na celu sprawdzenie przygotowania kondycyjnego oraz zaangażowania druhów OSP z poszczególnych jednostek, co przekłada się także na skuteczność sprawnego prowadzenia działań ratowniczo-gaśniczych. Zawody pożarnicze, to nie tylko sportowa rywalizacja i dobra zabawa strażaków uczestniczących w zawodach, ale przede wszystkim okazja do prezentacji swoich umiejętności widzom, którzy dzięki sprzyjającej pogodzie licznie przybyli na stadion. Na wszystkich czekała pyszna darmowa grochówka przygotowana przez druhów z OSP Straszewo oraz kiełbaski z grilla przygotowane przez OSP Łowiczek. Kierujemy szczególne słowa podziękowania dla wszystkich druhen i druhów zaangażowanych w profesjonalne przygotowanie zawodów.
   Wszystkim druhnom i druhom startującym w tegorocznych zawodach gratulujemy osiągniętych wyników i dziękujemy za wspaniałe współzawodnictwo i dostarczone emocje. A.P.
Ostatnia aktualizacja ( wtorek, 29 maj 2018 )
Nowa nawierzchnia drogi gminnej w Kolonii Łowiczek PDF Drukuj
wtorek, 29 maj 2018
    W dniu 11.05.2018 został odebrany i przekazany do eksploatacji kolejny odcinek drogi gminnej. Wybudowany został 400m ciąg drogi asfaltowej nr 160728C w miejscowości Kolonia Łowiczek.  Wykonawca wyłonionym w przetargu zostało Włocławskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Sp. z o.o. Nowa Wieś.  Koszt inwestycji wyniósł 155 677 zł brutto. Nowy odcinek drogi łączy się z drogą powiatową Koneck - Jaranowo nr 2619C, a także z drogą gminną Łowiczek-Bądkowo 160701C. Wszystkie informację na temat nowej inwestycji można znaleźć na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Gminy Bądkowo. MSz
Ostatnia aktualizacja ( wtorek, 29 maj 2018 )
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 51 - 59 z 592
Imieniny
23 Października 2018
Wtorek
Imieniny obchodzą:
Ignacy, Iga,
Ignacja, Żegota,
Jan, Marlena,
Odilla, Roman,
Seweryn, Teodor,
Włościsław
Do końca roku zostało 70 dni.
Sonda
Z internetu najczęściej korzystam w:
  
Statystyka
Użytkownicy: 2
Newsy: 1140
Odnośniki: 101
odwiedzających: 4306701
Gościmy
Aktualnie jest 122 gości online