Start arrow Artykuły
Artykuły
Dożynki Gminno-Parafialne PDF Drukuj
środa, 26 sierpień 2015
    Tradycyjnie, jak co roku Dożynki Gminno-Parafialne w Bądkowie, które odbyły się 23.08.2015 roku rozpoczęła Msza Święta dziękczynna za tegoroczne plony. Po jej zakończeniu przy dźwiękach Młodzieżowej Orkiestry Dętej z GOK uczestnicy przemaszerowali na stadion sportowy, gdzie nastąpiła dalsza część uroczystości. Wójt Gminy Ryszard Stępkowski powitał zebranych mieszkańców gminy i zaproszonych gości, podziękował rolnikom za ich trud. Przeczytał także listy nadesłane przez Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotra Całbeckiego oraz Starostę Aleksandrowskiego Dariusza Wochnę.
    W dalszej części programu nastąpiło przekazanie chleba przez starostów dożynek, którymi byli: Karolina Świercz z Wysocinka, gospodarująca wraz z mężem na 24,5 ha oraz Damian Czajkowski z Wójtówki prowadzący gospodarstwo wraz z żoną i rodzicami o powierzchni 23,4 ha. Bochen chleba wypieczony z tegorocznych zbiorów wręczono gospodarzom dożynek: Wójtowi i  Przewodniczącemu Rady Gminy, którym towarzyszyli proboszczowie parafii Bądkowo oraz Łowiczek. Następnie ruszył barwny korowód z wieńcami, wykonanymi i przyniesionymi przez przedstawicielki Kół Gospodyń Wiejskich z poszczególnych wsi, ubranych w piękne kujawskie stroje na czele z Przewodniczącą GRKGW Anną Czajkowską. Korowodowi towarzyszyły przyśpiewki w wykonaniu zespołu „Czerwone Róże”. Przepiękne, wielobarwne dożynkowe wieńce nawiązywały tematyką do tradycyjnych, polskich wartości. Po tej części uroczystości nastąpiło dzielenie chlebem pomiędzy wszystkich uczestników przybyłych na „Święto Plonów”. Tradycyjnie w trakcie programu ogłoszono wyniki konkursu „Nasza Kwitnąca Gmina”, ogłoszonego przez Samorząd Gminy Bądkowo. Laureatką została Pani Brygida Sobkowiak z Bądkowa, drugie miejsce komisja konkursowa przyznała Paniom: Zofii Borkowskiej ze Słupów Dużych i Urszuli Ciesielskiej z Wójtówki. Trzecie miejsce otrzymały: Aleksandra Grzegórska z Wysocina, Anna Kamińska z Sinek oraz Halina Małecka z Bądkowa. Czwarte miejsce zajęły Panie: Halina Becińska z Bądkowa, Katarzyna Koszuda-Stępkowska i Genowefa Budzińska. Nagrody oraz pamiątkowe dyplomy wręczali Wójt Gminy, Przewodniczący Rady Gminy oraz przewodnicząca komisji konkursowej Pani Barbara Kurzyp. 
    Po części oficjalnej rozpoczęły się występy  lokalnych zespołów działających przy GOK w Bądkowie. Zapoczątkował  je koncert Młodzieżowej Orkiestry Dętej pod kierunkiem Pana Tadeusza Wiśniewskiego, następnie wystąpiły dziecięce zespoły taneczne, na koniec zaś zespół wokalny „Czerwone Róże”.
    Dla zebranej publiczności w trakcie festynu wystąpiły  zespoły: „Trąceni”, „Nowator”, „Jokolavie Band”, oraz egzotyczna grupa „ Indiana Blend”. Gwiazdą wieczoru był duet „Talking Brothers”. Wielkie zainteresowanie uczestników festynu wzbudziło pojawienie się dużej grupy motocyklistów z powiatu aleksandrowskiego z Przemkiem „Irokezem” Peczkiem na czele, którzy z dumą prezentowali swoje maszyny. Gorąco oklaskiwano wieczorny pokaz młodzieżowej grupy „Dragon Fire” z Lubienia Kujawskiego, wykonującej taniec z płonącymi pochodniami i obręczami. W trakcie imprezy nad stadionem pojawiły się także motolotnie, uatrakcyjniając dodatkowo imprezę. Każdy chętny mógł skosztować wojskowej  grochówki, o którą zadbali organizatorzy. Nie zabrakło atrakcji dla dzieci: zjeżdżalni, przejażdżek na kucykach, a także stoisk gastronomicznych i handlowych. Późnym wieczorem rozpoczęła się zabawa taneczna pod gwiazdami z zespołem Danielo, która potrwała do godz. 01.00. GOK
Ostatnia aktualizacja ( środa, 26 sierpień 2015 )
Informacja o zwołaniu VII Sesji Rady Gminy Bądkowo PDF Drukuj
poniedziałek, 24 sierpień 2015
Na podstawie art. 20 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. – o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2013 r. poz. 594 z późn. zm.) Przewodniczący Rady Gminy Bądkowo zwołuje VII sesję RADY GMINY BĄDKOWO, która odbędzie się w dniu 28 sierpnia 2015 r. (piątek) o godz. 10:00  w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Bądkowie.
Ostatnia aktualizacja ( poniedziałek, 24 sierpień 2015 )
Czytaj całość...
Przerwa w dostawie energii elektrycznej PDF Drukuj
środa, 19 sierpień 2015
Energa-Operator S.A. informuje, iż w związku z planowanymi pracami na urządzeniach elektroenergetycznych nastąpi przerwa w dostawie energii elektrycznej w dniu 25.08.2015 w godz. 7.30-14.30 dla odbiorców zasilanych ze stacji transformatorowej BĄDKOWO 1 MŁYN tj. ulica Słowackiego, Kujawska, Włocławska, Wojska Polskiego.

Tadeusz Domański
Technik ds. Zarzązdania Usługami Sieciowymi
Dział Zarządzania Eksploatacją
Rejon Dystrybucji w Radziejowie 
Ostatnia aktualizacja ( środa, 19 sierpień 2015 )
MAMMOGRAFIA PDF Drukuj
czwartek, 13 sierpień 2015
Ostatnia aktualizacja ( czwartek, 13 sierpień 2015 )
Darmowe turnusy rehabilitacyjne dla dzieci PDF Drukuj
czwartek, 13 sierpień 2015
Ostatnia aktualizacja ( czwartek, 13 sierpień 2015 )
<< Start < Poprzednia 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 401 - 409 z 645
Imieniny
18 Lutego 2019
Poniedziałek
Imieniny obchodzą:
Albert, Alberta,
Albertyna, Fryda,
Konstancja,
Krystiana, Maksym,
Sawa, Sylwan,
Sylwana, Symeon,
Więcesława, Zuzanna,
Zula
Do końca roku zostało 317 dni.
Sonda
Z internetu najczęściej korzystam w:
  
Statystyka
Użytkownicy: 2
Newsy: 1195
Odnośniki: 101
odwiedzających: 4752298
Gościmy
Aktualnie jest 146 gości online