Start arrow Artykuły
Artykuły
Działki na sprzedaż PDF Drukuj
czwartek, 25 czerwiec 2015
    25 czerwca 2015r. - Wójt Gminy Bądkowo ogłosił przetarg ustny nieograniczone na sprzedaż nieruchomości gruntowych położonych w  miejscowości:
- Wysocin - działka 33/2 o pow. l,1600ha z przeznaczeniem dla produkcji rolnej,
- Łówkowice - działka 115/2 o pow. 1,1135ha z przeznaczeniem na działalność produkcyjno-usługową,
- Łówkowice - działka 85/3 o pow. 0,3918ha z przeznaczeniem dla produkcji rolnej,
- Bądkowo - działka 140/10 o pow. 0,0869ha z przeznaczeniem na działkę budowlaną.
Pełna informacja o przetargu znajduje się tutaj.(JW)
Ostatnia aktualizacja ( czwartek, 25 czerwiec 2015 )
Nasza Woda PDF Drukuj
czwartek, 25 czerwiec 2015
     W czwartek 18 czerwca br. oddano do użytkowania priorytetową inwestycję w naszej Gminie jaką była budowa Stacji Uzdatniania Wody w miejscowości Sinki. To jedno z największych przedsięwzięć naszego samorządu w ostatnich latach. Dotychczas Gmina Bądkowo nie posiadała własnego ujęcia wody, co zmuszało nas do zakupu tego podstawowego dla życia surowca z sąsiedniej Gminy Zakrzewo z ujęcia w Siniarzewie. Uniezależnienie się od zewnętrznych dostaw, poprzez budowę własnej infrastruktury technicznej, umożliwiającej wydobycie oraz dystrybucję wody, było sztandarowym projektem władz samorządowych poprzedniej kadencji, nad którego sprawną realizacją czuwał nowo wybrany samorząd.
     Przed uruchomieniem stacji Gmina uzyskała wszystkie niezbędne, przewidziane prawem pozwolenia, atesty oraz badania stacji epidemiologicznych co zważywszy na specyfikę inwestycji jest sprawą pierwszej wagi. Nasza woda jest bardzo dobrej jakości, spełnia wszystkie wyśrubowane normy przydatności konsumpcyjnej.
     Na potwierdzenie pozytywnych wyników badań załączamy kopię analizy inspekcji sanitarnej. (JM)
Ostatnia aktualizacja ( czwartek, 25 czerwiec 2015 )
Gabinet stomatologiczny w Bądkowie otwarty PDF Drukuj
środa, 17 czerwiec 2015
   Po wielomiesięcznych staraniach NFZ podpisał kontrakt z nowym stomatologiem, który będzie świadczyć usługi dla mieszkańców Gminy Bądkowo bezpłatnie.
Dentysta - Tomasz Śledziewski jest absolwentem Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku i posiada 5 letnie doświadczenie zawodowe, pracował dotychczas m.in. na pogotowiu stomatologicznym w ramach NFZ oraz prowadził prywatną praktykę.
W naszej Gminie będzie świadczył usługi stomatologiczne tj.:
 - chirurgia stomatologiczna (usuwanie zębów),
 - leczenie (plomby),
 - leczenie kanałowe,
 - protetyka.
Gabinet otwarty jest w Ośrodku Zdrowia w Bądkowie w godzinach:
 - poniedziałek      12:00-16:00
 - wtorek                 8:00-14:00
 - środa                12:00-18:00
 - czwartek             8:00-14:00
 - piątek                 8:00-14:00
W imieniu stomatologa zapraszamy wszystkich potrzebujących.(JW) 
Ostatnia aktualizacja ( środa, 17 czerwiec 2015 )
Powiatanie Lata 2015 PDF Drukuj
poniedziałek, 15 czerwiec 2015
Ola Salamońska w projekcie Na własne konto wywalczyła roczne stypendium naukowe& PDF Drukuj
poniedziałek, 15 czerwiec 2015
    Wspólny gminno-gimnazjalny, ogólnopolski projekt edukacyjny z zakresu przedsiębiorczości „Na własne konto”  zakończyliśmy miesiąc temu. Dziś, 11 czerwca - w stolicy, na Stadionie Narodowym, miało miejsce podsumowanie i oficjalne zakończenie projektu edukacyjnego oraz uroczyste nagrodzenie laureatów. Dzisiejszy dzień  dla Oli Salamońskiej, uczennicy klasy IIIc (już prawie absolwentki naszego gimnazjum), z pewnością pozostanie na długo w pamięci. Co prawda nasza gimnazjalna drużyna nie znalazła się w gronie zwycięzców zespołowych, za to Ola za udział w konkursie na najlepszy artykuł ekonomiczny otrzymała roczne stypendium naukowe w wysokości 1500 zł, które począwszy od września w comiesięcznych ratach będzie wpływać na jej konto.  Praca Oli  „Lepiej pracować na własne konto, niż traktować rodziców jak bankomat” zasłużyła  w ogólnopolskiej rywalizacji na I miejsce – wielkie brawa dla Oli i opiekuna tego projektu, za inspirację. Z pewnością dodatkową miłą pamiątką będzie również specjalne wydanie gazety „Łyk biznesu” z pracami 5 laureatek – niebawem otrzymają je wszyscy uczniowie ze 101 szkół uczestniczących w III edycji tego projektu. Uroczystość nagrodzenia laureatów poprzedziło zwiedzenie Stadionu będące  nie tylko popatrzeniem na murawę z trybun, ale mogliśmy zajrzeć do miejsc na co dzień niedostępnych dla kibiców. Będąc w szatni naszej reprezentacji Ola skorzystała z okazji i przymierzyła nawet koszulkę Lewandowskiego (choć jej piłkarskim idolem nie jest On, tylko Ronaldo). W radosnych nastrojach, w przeświadczeniu, że warto  stawiać na przedsiębiorczość, wróciliśmy do Bądkowa. (JN)
Ostatnia aktualizacja ( poniedziałek, 15 czerwiec 2015 )
<< Start < Poprzednia 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 401 - 409 z 626
Imieniny
19 Grudnia 2018
Środa
Imieniny obchodzą:
Abraham, Beniamin,
Dariusz, Gabriela,
Mścigniew,
Nemezjusz,
Tymoteusz, Urban
Do końca roku zostało 13 dni.
Sonda
Z internetu najczęściej korzystam w:
  
Statystyka
Użytkownicy: 2
Newsy: 1174
Odnośniki: 101
odwiedzających: 4535917
Gościmy
Aktualnie jest 101 gości online