Start arrow Artykuły
Artykuły
Obowiązek rejestracji urządzeń chłodniczych PDF Drukuj
piątek, 04 marzec 2016
    Operatorzy urządzeń chłodniczych, klimatyzacyjnych i pomp ciepła oraz systemów ochrony przeciwpożarowej zawierających co najmniej 3 kg substancji kontrolowanych lub fluorowanych gazów cieplarnianych (np. schładzarki do mleka, klimatyzatory, chłodnie do owoców i warzyw), zobowiązani są do sporządzania i prowadzenia dokumentacji w formie Karty Urządzenia albo Karty Systemu Ochrony Przeciwpożarowej. Obowiązek ten dotyczy również urządzeń będących rozdzielnicami wysokiego napięcia zawierającymi fluorowane gazy cieplarniane w ilości co najmniej 3 kg lub urządzeń zawierających rozpuszczalniki na bazie fluorowanych gazów cieplarnianych w ilości co najmniej 3 kg. Prowadzenie dokumentacji (kart) wynika z art. 14 ustawy o substancjach zubożających warstwę ozonową oraz o niektórych fluorowanych gazach cieplarnianych (Dz. U. z 2015 r. poz. 881).
    W celu utworzenia Karty Urządzenia lub Karty Systemu Ochrony Przeciwpożarowej należy wypełnić formularz rejestracyjny w Centralnym Rejestrze Operatorów (dostępny na stronie wyspecjalizowanej jednostki - https://dbcro.ichp.pl), tj. Instytutu Chemii Przemysłowej im. prof. Ignacego Mościckiego z siedzibą w Warszawie.
    Rejestracji urządzeń chłodniczych należy dokonać do 14 marca 2016 r. Po tym terminie kontrolerzy będą mogli nakładać kary za brak karty urządzenia - od 600 zł do 3 tys. zł.
    Sposób prowadzenia CRO oraz gromadzenia i udostępniania danych Rejestru określa rozporządzenie Ministra Środowiska w sprawie Centralnego Rejestru Operatorów Urządzeń i Systemów Ochrony Przeciwpożarowej (Dz. U. z 2016 r. poz. 56).
    Centralny Rejestr Operatorów prowadzony jest w systemie teleinformatycznym i umożliwia automatyczne gromadzenie danych zawartych w Kartach Urządzeń oraz w Kartach Systemów Ochrony Przeciwpożarowej.
     Obowiązek rejestracji w CRO nie dotyczy:
• domowych lodówek i zamrażarek oraz wszelkich gaśnic;
• jakichkolwiek urządzeń lub systemów zamontowanych w środkach transportu. (JW)
Ostatnia aktualizacja ( piątek, 04 marzec 2016 )
Szkolenie dla rolników PDF Drukuj
poniedziałek, 29 luty 2016
Kujawsko-Pomorski Ośrodek
Doradztwa Rolniczego
w Minikowie
PZDR Aleksandrów Kujawski

Z A P R A S Z  A

Na szkolenie pt. „Ochrona zbóż i roślin bobowatych przed agrofagami”.
Szkolenie odbędzie się dnia 09.03.2016r. (środa) o godzinie 10.00-tej
w Gminnym Ośrodku Domu Kultury w Bądkowie
Z uwagi na coraz trudniejsze uwarunkowania pogodowe również dobór odpowiednich odmian w uprawie zbóż jest coraz bardziej skomplikowany.
Na szkoleniu zostanie poruszona tematyka szeroko rozumianej ochrony zbóż jak również ochrona roślin bobowatych ( strączkowych) jako alternatywny stanowiącej jeden z elementów mogących zapewniać w gospodarstwie 5% obszarów proekologicznych wymaganych we wszystkich gospodarstwach o areale 15ha i więcej.
Wykładowca: Natalia Narewska – KPODR Minikowo
Organizator: Anna Tuszyńska – KPODR Minikowo PZDR Aleksandrów Kujawski
Zapraszam zainteresowanych rolników Anna Tuszyńska
Dobra wiadomość dla producentów mleka i wieprzowiny. PDF Drukuj
piątek, 19 luty 2016
     W dniu 18 lutego 2016 r. weszło w życie opublikowane w dniu 3 lutego 2016 r. Rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie realizacji przez Agencję Rynku Rolnego zadań związanych z ustanowieniem tymczasowej nadzwyczajnej pomocy dla rolników w sektorach hodowlanych (Dz. U. z 2016 r. poz. 141).
    Na mocy Rozporządzenia wnioski o przyznanie wsparcia będzie można składać w Oddziałach Terenowych Agencji Rynku Rolnego właściwym ze względu na miejsce zamieszkania lub siedzibę producenta na formularzu opracowanym przez Agencję Rynku Rolnego wyłącznie w terminie miesiąca od dnia wejścia w życie rozporządzenia, tj. od dnia 18 lutego 2016 r. do dnia 18 marca 2016 r.
     Z uwagi na fakt, iż powyższy termin ma charakter materialny, Agencja może rozpatrywać jedynie wnioski, które zostaną złożone w tym terminie. W przypadku nadania wniosku za pomocą operatora pocztowego, decydować będzie data stempla pocztowego.
     Wszystkie wnioski, które zostaną złożone bezpośrednio w ARR lub nadane w placówce operatora pocztowego po dniu 18 marca 2016 r. będą rozpatrywane negatywnie, dlatego zwracamy się z prośbą o zwrócenie uwagi na termin składania wniosku.(źródło ARR)

Więcej informacji na stronie ARR http://www.arr.gov.pl/wsparcie-rynkowe/organizacja-rynku-mleka
Ostatnia aktualizacja ( piątek, 19 luty 2016 )
Konsultacje społeczne w zakresie tworzenia w Policji Mapy zagrożeń PDF Drukuj
środa, 10 luty 2016
    Uprzejmie zapraszam na konsultacje społeczne w zakresie tworzenia w Policji „Mapy zagrożeń” na rzecz  poprawy  bezpieczeństwa i porządku publicznego dla mieszkańców Gminy Bądkowo.
Konsultacje odbędą się w dniu 19 lutego 2016 r. o godzinie 10:00 w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Bądkowie.
W konsultacjach weźmie udział Komendant Powiatowej Policji w Aleksandrowie Kujawskim insp. Wojciech Machelski lub zastępca Komendanta podinsp. Andrzej Kłos.
                                                                      WÓJT GMINY BĄDKOWO 
Informacja o zwołaniu XI Sesji Rady Gminy Bądkowo PDF Drukuj
środa, 10 luty 2016
Na podstawie art. 20 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. – o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2015 r. poz. 1515) Przewodniczący Rady Gminy Bądkowo zwołuje XI sesję RADY GMINY BĄDKOWO, która odbędzie się w dniu 17 lutego 2016 r. (środa) o godz. 13:00  w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Bądkowie. 
Ostatnia aktualizacja ( środa, 10 luty 2016 )
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 351 - 359 z 645
Imieniny
18 Lutego 2019
Poniedziałek
Imieniny obchodzą:
Albert, Alberta,
Albertyna, Fryda,
Konstancja,
Krystiana, Maksym,
Sawa, Sylwan,
Sylwana, Symeon,
Więcesława, Zuzanna,
Zula
Do końca roku zostało 317 dni.
Sonda
Z internetu najczęściej korzystam w:
  
Statystyka
Użytkownicy: 2
Newsy: 1195
Odnośniki: 101
odwiedzających: 4752395
Gościmy
Aktualnie jest 228 gości online