Start arrow Artykuły
Artykuły
Konsultacje społeczne w zakresie tworzenia w Policji Mapy zagrożeń PDF Drukuj
środa, 10 luty 2016
    Uprzejmie zapraszam na konsultacje społeczne w zakresie tworzenia w Policji „Mapy zagrożeń” na rzecz  poprawy  bezpieczeństwa i porządku publicznego dla mieszkańców Gminy Bądkowo.
Konsultacje odbędą się w dniu 19 lutego 2016 r. o godzinie 10:00 w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Bądkowie.
W konsultacjach weźmie udział Komendant Powiatowej Policji w Aleksandrowie Kujawskim insp. Wojciech Machelski lub zastępca Komendanta podinsp. Andrzej Kłos.
                                                                      WÓJT GMINY BĄDKOWO 
Informacja o zwołaniu XI Sesji Rady Gminy Bądkowo PDF Drukuj
środa, 10 luty 2016
Na podstawie art. 20 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. – o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2015 r. poz. 1515) Przewodniczący Rady Gminy Bądkowo zwołuje XI sesję RADY GMINY BĄDKOWO, która odbędzie się w dniu 17 lutego 2016 r. (środa) o godz. 13:00  w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Bądkowie. 
Ostatnia aktualizacja ( środa, 10 luty 2016 )
Czytaj całość...
Dwa tygodnie ferii minęły w mgnieniu oka PDF Drukuj
poniedziałek, 08 luty 2016
     Dwa tygodnie zimowej laby minęły w mgnieniu oka. Jak co roku GOK zaprosił dzieci na zorganizowane zajęcia w okresie ferii. Program zawierał różnorodne propozycje w myśl zasady „dla każdego coś ciekawego”. Były więc zajęcia intelektualne, zabawy z muzyką, rozgrywki drużynowe, spacer do parku i zabawy na śniegu, zajęcia plastyczne,anualne,sprawnościowo-zręcznościowe z różnymi akcesoriami. Nie zabrakło zabaw z piłką, hula hopem, śpiewu przy mikrofonie, tańców oraz gry w „zbijanego”. Dzieci wykonywały ozdoby z makaronu dla mam i babć oraz piękne laurki z okazji Dnia Babci i Dziadka. W formie pogadanek poruszane były tematy dotyczące bezpieczeństwa zimą, prawidłowego odżywiania się. We wspólnej rozmowie, przeplatanej podawaniem przykładów  z obserwacji i sytuacji wyjaśniano pojęcia: stres, przemoc, agresja, profilaktyka. 
    Z wielką radością uczestnicy zajęć brali udział w zorganizowanych wyjazdach: do Muzeum Piernika w Toruniu, gdzie własnoręcznie przygotowywali pierniki, które po upieczeniu i ozdobieniu zabierali do domu, do Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej na warsztaty, gdzie ku ogólnemu zaskoczeniu wzięli udział w nagraniu telewizyjnym TV Toruń oraz do Sali zabaw „Kubuś” we Włocławku. Każdemu wyjazdowi towarzyszyły odwiedziny w Mc Donald’s  i KFC.  Podczas ferii odbył się przebierany balik karnawałowy dla wszystkich chętnych dzieci.  Urozmaiceniem zajęć były też  „ Ptasie Warsztaty” podczas których osoba prowadząca przekazała wiele ciekawych informacji dotyczących ptaków, a w szczególności dokarmiania ich w czasie zimy.
    Z uśmiechniętych, zadowolonych buź dzieci można wnioskować, że zajęcia  sprawiły im wiele radości.(EM)

Ostatnia aktualizacja ( poniedziałek, 08 luty 2016 )
Turniej tenisa stołowego 2016 PDF Drukuj
piątek, 05 luty 2016
GMINNY OŚRODEK KULTURY w BĄDKOWIE oraz GLKS „PIAST”
zapraszają na:
06 luty 2016r (sobota), godz.10.00
(sala widowiskowa GOK)
Przewidziane są następujące kategorie wiekowe:
I       do 10 lat
II      11-15 lat
III     16-18 lat
IV      19-30 lat
V       powyżej 30 lat
Zapisy chętnych do poszczególnych kategorii wiekowych do
05.02.2016r. w biurze GOK  lub telefonicznie 54 2724005.
Nieszawianie "Z Kolędą" w bądkowskim domu kultury PDF Drukuj
czwartek, 04 luty 2016
"
    W ostatnim dniu stycznia, w  niedzielne popołudnie,  do bądkowskiego domu kultury, zawitała prawie trzydziestoosobowa grupa teatralna działająca przy Nieszawskim Towarzystwie Kulturalnym z przeuroczą inscenizacją  jasełkową zatytułowaną „Z Kolędą.” To wspaniałe, blisko dwugodzinne widowisko autorstwa Mariana Mikuty w reżyserii Teresy Maksim  było bardzo udaną próbą pokazania radosnego przeżywania Świąt Bożego Narodzenia, próbą nawiązująca  w wielu wątkach do kujawskich tradycji, co sprawiało że jasełka stawały się bliższe licznie zgromadzonej publiczności. Jasełkowa opowieść rozpoczęła się wątkiem rajskiego grzechu Adama i Ewy, a w kolejnych odsłonach widzowie byli przygotowywani do narodzin Jezusa i nadziei jaka tym  narodzinom od ponad dwu tysięcy lat po dzień dzisiejszy nam towarzyszy. Należy podkreślić nie tylko doskonałość występu pod względem artystycznym, ale również specjalne stroje i scenografię przygotowaną dla każdej odgrywanej sceny.
    Doskonałym pomysłem było również wspólne odśpiewanie kolęd, dając w ten sposób możliwość przygotowania i aktorów i scenografii do kolejnej odsłony. Tę muzyczno- wokalną część przedstawienia poprowadzili Państwo Marzena i Waldemar Gmińscy z Aleksandrowa Kujawskiego.  Wprawdzie trudno oceniać występy poszczególnych odtwórców, tym bardziej, że w tym gronie były dzieci, młodzież oraz seniorzy – to jednak na szczególne podkreślenie i podziw  zasługuje ksiądz proboszcz Grzegorz Molewski , który swą aktorską grą i śpiewem  stał prawdziwą gwiazdą zespołu - i który wcielając się w kilka biblijnych postaci, począwszy od przewodnika kolędników, pasterza aż do roli króla Heroda - nadawał ton i dynamizm całej inscenizacji, bowiem w każdej kreacji okazał się prawdziwym artystą. Mieszkańcy Bądkowa gromkimi brawami nagrodzili ten wspaniały występ – gdyż cały zespół na słowa uznania pięknie zapracował. (EM) 
Ostatnia aktualizacja ( czwartek, 04 luty 2016 )
<< Start < Poprzednia 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 301 - 309 z 592
Imieniny
23 Października 2018
Wtorek
Imieniny obchodzą:
Ignacy, Iga,
Ignacja, Żegota,
Jan, Marlena,
Odilla, Roman,
Seweryn, Teodor,
Włościsław
Do końca roku zostało 70 dni.
Sonda
Z internetu najczęściej korzystam w:
  
Statystyka
Użytkownicy: 2
Newsy: 1140
Odnośniki: 101
odwiedzających: 4306709
Gościmy
Aktualnie jest 129 gości online