Start arrow Artykuły
Artykuły
Nowa nawierzchnia dróg w Jaranowie Dużym i Bielach PDF Drukuj
wtorek, 25 lipiec 2017
      W dniu 20 lipca zostały odebrane kolejne odcinki dróg gminnych. Tym razem były to drogi w miejscowościach Biele oraz Jaranowo Duże. Łączna długość przebudowanych traktów to ponad 1,2 km. Odcinek w Bielach wykonywany był przez Przedsiębiorstwo Robót Drogowych INODROG Sp. z o.o. z Inowrocławia. Koszt inwestycji wyniósł niespełna 210.000,00zł. Należy podkreślić, że jest to droga, która nie tylko wpływa na poprawę jakości życia dla mieszkańców sąsiadujących z nią posesji, ułatwia dojazd rolnikom do swoich plantacji ale również jest drogą łączącą dwie Gminy tj. Bądkowo oraz Brześć Kuj., a nawet dwa powiaty aleksandrowski z włocławskim. Stanowi ona również doskonały skrót dla wielu sąsiednich miejscowości do wjazdu na autostradę A1 w Brzeziu, będąc alternatywą dla bardziej ruchliwej drogi wojewódzkiej 252 Drugi odcinek, drogę w Jaranowie Dużym realizowało Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Sp. z o. o. z Nowej Wsi. Wartość inwestycji to blisko 165.000,00 zł. Jaranowo to wieś, która charakteryzuje się dość zwartą zabudową, dlatego nawet, krótszy odcinek nowej drogi jest bardzo istotny dla codziennego życia wielu mieszkańców i ich rodzin. Jest to również ciąg komunikacyjny łączący się z drogą wojewódzką oraz poprzez obecnie remontowany odcinek drogi gminnej, Nr 160712C o czym będziemy informowali po zakończeniu prac, jest również doskonałym skrótem do Gminy i miejscowości Brześć Kuj., Wieniec, czy Włocławek. JM
Ostatnia aktualizacja ( środa, 09 sierpień 2017 )
IV Dwumaraton Kujawski PDF Drukuj
wtorek, 25 lipiec 2017
     W sobotę, 22 lipca 2017 r. odbył się IV już Dwumaraton Kujawski. Z dystansem 84 km zmagało się w tym roku aż 45 biegaczy oraz 5-tka rowerzystów, a trasa została wytyczona przez wszystkie gminy naszego powiatu. Pierwszy postój zorganizowano na boisku wielofunkcyjnym przy szkole w Bądkowie. Na miejscu, zawodników witał Wójt Gminy Bądkowo - Pan Ryszard Stępkowski wraz z pracownikami urzędu, którzy przygotowali mały poczęstunek, a na trasie maratończykom towarzyszył Przewodniczący Rady Gminy Bądkowo - Pan Dariusz Skierkowski. W tym samym czasie „Trampkarze” i „Młodzicy”  z GLKS „Piast” w Bądkowie rozegrali mecz towarzyski. Wydarzenie miało na celu propagowanie idei sportu, zdrowego trybu życia oraz promocję naszego powiatu. MS
Ostatnia aktualizacja ( wtorek, 25 lipiec 2017 )
Remont OSP Wysocin PDF Drukuj
czwartek, 20 lipiec 2017
    Na terenie Gminy Bądkowo działa sześć jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. Są to jednostki w miejscowościach: Żabieniec, Łowiczek, Łówkowice, Słupy Duże, Kujawka i Wysocin. W ostatnim czasie dokonana została częściowa termomodernizacja remizy w Wysocinie. Prace zrealizowane były w ramach środków finansowych funduszu sołeckiego czyli wydzielonej części budżetu Gminy, przekazanej do dyspozycji dla danego sołectwa na realizację zadań służących lokalnej społeczności. Trzeba podkreślić, że z każdym rokiem środki te są coraz efektywniej wykorzystywane co pokazuje, iż idea wprowadzenia funduszu przez nowo wybrane władze samorządowe była koncepcją jak najbardziej słuszną.
    Jednostki OSP na naszym terenie cieszą się dużą sympatią mieszkańców oraz są nieodzowną częścią kultury i tradycji Gminy Bądkowo. Świadczy o tym m. in. fakt, iż w tym roku Sołectwo Wysocin, podobnie jak inne sołectwa zdecydowało się przeznaczyć fundusz na wsparcie jednostki ze swojego terenu.
    Aby możliwie jak najbardziej ograniczyć koszty remontu, prace zostały wykonane przez pracowników gospodarczych Urzędu Gminy przy udziale i zaangażowaniu Strażaków z Wysocina. Wykonano ocieplenie murów styropianem, montaż nowych obróbek blacharskich oraz pomalowano remontowaną część budynku. Wpłynęło to zdecydowanie na poprawę stanu technicznego obiektu oraz jego estetykę. JM 
Ostatnia aktualizacja ( czwartek, 20 lipiec 2017 )
IV Dwumaraton Kujawski PDF Drukuj
środa, 19 lipiec 2017
    W sobotę, 22 lipca na terenie powiatu aleksandrowskiego odbędzie się IV już Dwumaraton Kujawski. Trasa biegu tak jak w poprzednich latach wynosi 84 km i przebiega przez gminy powiatu. W tym roku bieg rozpocznie się i zakończy w Zakrzewie. Planowane przybycie maratończyków na boisko przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym przewidziane jest na godz. 10.20.
     Wszyscy chętni mogą w każdej chwili przyłączyć się do zawodników w dowolnym miejscu na trasie albo biec w sztafecie bez konieczności uprzedniego zgłaszaniu udziału w imprezie.
Natomiast o godz. 10.00 na boisku sportowym rozpocznie się towarzyski mecz piłki nożnej,
w którym wezmą udział „TRAMPKARZE” i „MŁODZICY” z GLKS „Piast” Bądkowo.
     Wydarzenie ma za zadanie propagować ideę sportu, zdrowy tryb życia i promocję naszego powiatu.
Zapraszamy do udziału oraz kibicowania.

Szczegółowa trasa biegu:
Ostatnia aktualizacja ( środa, 19 lipiec 2017 )
Czytaj całość...
Park w Bądkowie PDF Drukuj
czwartek, 13 lipiec 2017
    Gminny park w Bądkowie powoli nabiera blasku. W tym roku już 3 krotnie przeprowadzono gruntowne wykaszanie ściółki rosnącej pomiędzy drzewostanem. W odróżnieniu od lat ubiegłych została ona wywieziona dzięki czemu nie zalega na terenie parku. Uprzątnięto również wszystkie odłamane konary oraz drobniejsze gałęzie co spowodowało, że  teren nabrał przejrzystości i estetyki. Pielęgnowane są na bieżąco aleje tak aby nie zarastały chwastami.
    W celu podniesienia atrakcyjności naszego parku została na jego terenie usytuowana piękna przestronna, bardzo solidnie wykonana altana. Ma ona służyć wszystkim odwiedzającym, jako miejsce wypoczynku, spotkań, obcowania z przyrodą. Jak cały kompleks, obiekt jest ogólnie dostępny dlatego mamy nadzieję, że zostanie on uszanowany i nie ulegnie zdewastowaniu. Jakiekolwiek ograniczenia dostępu do parku, mijałyby się z ideą jego utrzymywania, mamy nadzieję, że wszyscy zadbamy o to by to miejsce było czyste i służyło dobrze rozumianej rekreacji.
    Budowa altany nie wygenerowała dużych kosztów. Całość konstrukcji powstała z topoli usuniętych przy nieczynnej szkole w Łówkowicach, które z uwagi na swój wiek musiały być usunięte gdyż powoli zaczynały obumierać. Jest to doskonały przykład, że przy odrobinie dobrej woli, kreatywności i zaangażowaniu można zrobić coś naprawdę nietuzinkowego i pożytecznego bez ponoszenia dużych nakładów finansowych.
     W planach są kolejne prace rewitalizacyjne. Mamy nadzieję, że z biegiem czasu dzięki podejmowanym przez nas staraniom, nasz park stanowiący swego rodzaju zielone płuca Bądkowa zacznie oddychać pełną piersią. JM
Ostatnia aktualizacja ( czwartek, 13 lipiec 2017 )
<< Start < Poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 151 - 159 z 592
Imieniny
23 Października 2018
Wtorek
Imieniny obchodzą:
Ignacy, Iga,
Ignacja, Żegota,
Jan, Marlena,
Odilla, Roman,
Seweryn, Teodor,
Włościsław
Do końca roku zostało 70 dni.
Sonda
Z internetu najczęściej korzystam w:
  
Statystyka
Użytkownicy: 2
Newsy: 1140
Odnośniki: 101
odwiedzających: 4306679
Gościmy
Aktualnie jest 103 gości online